Про автора

Mоє життя

Презентація

 

Компетентністний підхід у викладанні хімії через формування життєвої компетентності на уроках хімії.

–         Як навчати дітей?

–         -Як розвивати в учнів внутрішню мотивацію до вивчення хімії?

–         Якими способами діяльності навчати дітей?

Відповіді на ці запитання дає компетентністний підхід до навчання.  Актуальність теми в тому, що  виділяють  компетентністний підхід, як один із значніших.

На противагу засвоєнню знань компетентністний підхід передбачає засвоєнню знань учнями, вмінь, що дозволяють діяти в нових невизначених, проблемних ситуаціях, для яких завчасно неможливо напрацювати відповідні засоби. Їх необхідно знаходити в процесі вирішенні подібних ситуацій і досягати  потрібних результатів.

Саме цей підхід є підсиленням ужиткового практичного характеру, посиленням всієї шкільної освіти ( в тому числі і предметного навчання). Він виник із простого запитання: якими результатами шкільної освіти учень може скористатися поза школою.

Теоретичні знання  мають перестати бути мертвим багажем, а стати  практичним засобом пояснень   явищ та рішень ситуацій і проблем.

Найважливішою ознакою компетентісного підходу є здатність учня до самонавчання в подальшому, а це не можливо без глибоких ґрунтовних знань.

Основний результат компетентісного підходу – готовність використовувати отриманні знання і вміння приймати рішення у незвичайній життєвій ситуації.

Чим більше та чи інша наука пов’язана з повсякденним життям. Тим складніше учителю вишукати в ній дивовижні родзинки – адже буденним і звичайним не здивуєш.

Та часом самі учні ненавмисно. А якось безжурно і по-дитячому підказують, як саме їх треба зрозуміти і якими сприймати, що в даному предметі їх цікавить найбільше.

У хімії , звичайно, найбільше цікавлять експерименти. Використання для дослідів речовин домашнього вжитку дає дітям не лише цікаві спостереження, але й глибші знання з курсу « Хімія в нашому житті».

Навчальний і виховний процеси не можливі без щирого відношення до учня. Іноді чуєш вислів: « Щоб зрозуміти дитину, треба вчителю опуститися до рівня дитячих проблем, його світогляду». Дозвольте не погодитися. Всім відома мудрість:  «Вустами дитини глаголить істина». Значить учитель має не «опускатися», а підніматися до рівня світогляду дитини, до розуміння її внутрішнього «я». А коли буде співпереживання,  то буде і співпраця.